o projekcie

Egoina jest głęboką myślicielką i ciągle wszystko analizuje. Dochodzi do różnych wniosków i stanowczo je wygłasza, ale nie jest do końca pewna, czy ma rację. Szuka konfrontacji, starcia poglądów. Szuka dla nich zagrożenia. Kogoś, czegoś, co je stanowczo podważy. Opiera się niemal wyłącznie na faktach i logice. Jeżeli nikt nie jest w stanie wykazać u niej błędu logicznego, to nawet nie będzie myśleć o czyichś słowach skierowanych przeciwko niej. Jeżeli nikt nie potrafi podważyć tego, co głosi, to jest to dla niej dowód na to, że ma rację. To nie tak, że nie słucha ludzi. Po prostu rzadko słyszy od ludzi coś ciekawego, coś nowego, szczególnie jeśli mowa o ludzkich zachowaniach. Rzadko słyszy coś, na co sama wcześniej nie wpadła bądź sama o tym już nie pomyślała. Nie uważa się za nieomylną, ale zakłada, że się nie myli, bo rzadko komukolwiek udaje się skutecznie przyłapać ją na braku logiki.

Egoina czyta się z przerwą – „egoi’na”, bądź po prostu „egojna”. Rdzeniem jej imienia jest „ego”, a pełna nazwa pochodzi od hipotetycznej formy słownikowej japońskiego wyrazu „egoi”, jeżeli uznać, że to japoński przymiotnik. Zapis jej imienia w pełni za pomocą katakany (「エゴイナ」) jest celowy, by podkreślić to, że „Egoina” to nazwa własna.

Egoina nie ma wieku. W przeszłości była określana jako alter ego; niestłamszony, niepohamowany i całkowicie frywolny wyraz natury autora strony. Aktualnie bliższe prawdy jest stwierdzenie, że jest ona personifikacją ciemnej strony jego mentalności. Jego yin. Fizycznie może przypominać siedemnastolatkę, ale ani nie jest to sztywnie określone ani nieprędko ulegnie zmianie. O ile kiedykolwiek. Zmianie może ulegać jej styl, ubiór, zachowanie. Ale nie fizyczna forma sama w sobie.

ilustrację wykonał: Faruhan

https://www.instagram.com/fa_r4n/
https://twitter.com/kuchikuchi99
https://www.pixiv.net/en/users/54259573